Traja Slováci natočili na ostrove Lanzarote nádherné krátke video

timanfaya pláž s čiernym pieskom na Lanzarote
Timanfaya

Do našej redakcie nám od slovenských cestovateľov čoraz častejšie prichádzajú krásne videá. Mnohé z nich sme už publikovali a dnešné video z ostrova Lanzarote nebude výnimkou.

Nápad na výlet na jeden z Kanárskych ostrovov sa v našich hlavách zrodil ešte v zime. Ja – Richard Raymann, kameraman z projektu zdronu.skOndrej Volko – kameraman a timelapser, Mojmír Paulička – fotograf a kameraman sme rozmýšlali, na aké zaujímavé miesto sa vydať. Keď  sme na internete našli tip na letenky na Lanzarote z Katowic za 66 €, dlho sme neváhali a o našej ďalšej destinácii bolo rozhodnuté. 

Ak sa ti nechce čítať, sleduj video. (Alebo si pozri aspoň fotky. Stoja za to!)

Na ostrov sme leteli koncom marca, kedy je tam menej turistov, no teplota sa pohybuje na príjemných 20-24 stupňoch. Na letisku sme si požičali auto za 170 € na 7 dní, rezervovali si ubytovanie cez airbnb v strede ostrova (kvôli ľahkej dostupnosti na všetky svetové strany) a práca“ mohla začať.

Prvé kroky viedli na cípik ostrova Mirador Del Rio s impozantnými 500 metrov vysokými útesmi. Túto časť ostrova obľubujú najmä paraglajdisti, ktorí si tu skutočne prídu na svoje.

mirador lanzarote utesy
Mirador

Potom nasledoval národný park Timanfaya, ktorý ja takmer celý zasypaný lávovými kameňmi a magmou. V Timanfayi sme vybehli aj na zakázanú pláž. Prečo je zakázaná? Vlny a prúdy tu dosahujú takú silu, že by ste sa mohli pod ich náporom utopiť. Spočiatku sme tomu nechceli veriť, no keď sme si aspoň omočili nohy, zistili sme, že na tom niečo pravdy bude. Sila vĺn oceánu bola ohromujúca.

čierny piesok na Timanfaya na Lanzarote
Timanfaya – zakázaná pláž 
Národný park Timanfaya sopky a farebný piesok
Timanfaya – národný park
Okrem vyhasnutých sopiek sme našli aj očarujúce netypické pole, na ktorom si domáci zo sopečných kameňov vytvorili zábrany proti vetru, aby mohli pestovať vinič. Prekvapilo nás, že aj na takejto (na prvý pohľad neúrodnej) pôde sa môže viniču dariť. Jediným rozdielom je, že sa neťahá do výšky, ale plazí sa po zemi.
 
vinič lanzarote
Vinič na Lanzarote
Lanzarote, známy svojimi krásnymi a čistými plážami, nesklamal. V tom období boli síce pláže prázdne a voda studenšia, no to nám skôr vyhovovalo, než prekážalo. Skrátka, ideálne podmienky na natáčanie. Na juhu ostrova sme zašli na pláž „Playa De Papagayo kde sme sa odvážili okúpať sa aj v chladnejšom Atlantickom oceáne. 
 
Pláž na lanzarote Playa De Papagayo
Playa De Papagayo

Na základe odporúčaní iných cestovateľov na Tripadvisore sme neskôr zamierili na takmer 3 kilometre dlhú piesočnatú pláž, ktorá sa radí medzi top 5 surferských pláži na svete. Nachádza sa pri 500 metrov vysokých útesoch. Atmosféra v bielej dedinke Caleta De Famara bola úplné iná ako v ostatných dedinkách na ostrove. Všade naokolo sa nachádzali školy surfovania a obchody so surfami.

Pláž Caleta de Famara na Lanzarote plná surfistov
Caleta De Famara
Caleta de Famara surfisti
Raj Surferov na Lanzarote
Caleta De Famara Lanzarore
Raj surfistov Caleta De Famara
záber na plaž lanzarote z dronu
Caleta De Famara z dronu

Na cestách sme narazili aj na zaujímavé farebné soľné pole, kde boli močiare s vodou. Jej vyparovaním vznikala soľ. Domáci predávali soľ priamo na mieste, pričom kilogram stojí asi 50 centov. Z dronu toto miesto vyzeralo ešte lepšie ako zo zeme.

Soľné polia na Lanzarote na Kanárskych ostrovoch
Soľné polia na Lanzarote
Bolo to krásnych 7 dní, počas ktorých sme, samozrejme, nestihli prejsť celý ostrov. No to, čo sa podarilo, sme zachytili nielen na dron, ale aj na kamery zo zeme. Pozrite si, čo z toho vzniklo.
 

Okrem toho pripravujeme aj dokument a našu ďalšiu tvorbu môžete sledovať na Facebooku „z dronu“ alebo na našom webe zdronu.sk.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?