MALTA oznámila otvorenie letísk od 1.júla – spomína sa aj Slovensko.

Popeye village, Malta
Západ slnka nad Popeye Village, Malta

Premiér Malty Robert Abela dnes oznámil dátum otvorenia krajiny pre turistov. Letiská v krajine sa otvoria od 1.júla 2020.

„Ide o vzrušujúce obdobie pre Maltu. Vraciame sa opäť do normálu“ povedal premiér.

Asi štvrtina hospodárstva Malty je tvorená turizmom a zástupcovia tohto odvetvia už dlhšie tlačili na vládu, aby ohlásila dátum otvorenie krajiny pre turistov.

Krajina zaznamenala niečo cez 600 prípadov nákazy s 9 úmrtiami na nový vírus. Na Malte sa intenzívne testuje + vláda zaviedla špeciálny program na dohľadávanie kontaktov nakazených.

Reuters informovalo, že medzi krajinami, s ktorými Malta rokuje v súvislosti s otváraním sa pre turistov, je aj Slovensko – spolu s Českom, Luxemburgom, Nórskom, Srbskom, Rakúskom, Izraelom, Litvou či Lotyšskom.

Zatiaľ to vyzerá tak, že Briti sa tak skoro na Maltu nedostanú, aj napriek tomu, že počas klasickej letnej sezóny tvoria veľkú časť turistov na Malte.

Zdroj: Reuters

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)